Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us
Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us

Buildbase FA Trophy this week....

The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football
The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football Somerset FA Cups
Bristol Premier Sunday League Premier Division Division One Division Two

Team

P

W

D

L

F

A

GD

PTS

REDBRIDGE SUNDAY

9

7

0

2

42

19

23

21

FC UNITED OF YATE

8

6

1

1

39

19

20

19

SPORTSMAN

8

6

1

1

32

16

16

19

LEBEQS TAVERN COURAGE

5

5

0

0

32

3

29

15

CRIBBS SUNDAY   *

7

5

0

2

32

17

15

12

BAWA ATHLETICO

8

2

1

5

20

24

-4

7

FC STOCKWOOD   *

8

2

1

5

13

26

-13

6

CUTTERS FRIDAY

7

2

0

5

13

36

-23

6

LEBEQS SUNDAY

8

1

0

7

16

40

-24

3

WARWICK

10

1

0

9

26

65

-39

3

* = points deducted


















Team

P

W

D

L

F

A

GD

PTS

3 LIONS SPORTS

10

9

0

1

60

19

41

27

SWYD UNITED

9

6

1

2

26

17

9

19

GALENICALS

8

6

0

2

26

14

12

18

BRISTOL RANGERS

9

4

1

4

24

30

-6

13

BREAKAWAYS

10

4

1

5

19

34

-15

13

BRISTOL JAGUARS

9

3

3

3

19

20

-1

12

KINGSWOOD ATHLETIC

7

3

1

3

18

20

-2

10

BRISTOL ARGYLE

11

2

3

6

14

31

-17

9

LOCKSTOCK UNITED

10

2

0

8

17

30

-13

6

HANHAM CRICKET

9

0

4

5

12

20

-8

4



















Team

P

W

D

L

F

A

GD

PTS

FILTON UNITED

9

7

1

1

37

8

29

22

3 LIONS SPORTS RES.

9

7

1

1

40

16

24

22

JOLLY COLLIERS

6

4

1

1

21

8

13

13

SPARTANS

8

4

1

3

22

24

-2

13

LONGREACH ATHLETIC

7

4

0

3

23

18

5

12

DRG FRENCHAY   *

7

3

0

4

12

31

-19

8

MENDIP BROADWALK

8

1

2

5

21

25

-4

5

MIDLAND SPINNER

8

1

0

7

17

41

-24

3

TIDENHAM

8

0

2

6

12

34

-22

2










*=points deducted




































Results For 16/12/2018





Premier Division
































Division 1




































Division 2




























Division 3




























Division 4




SIGNAL GENERALS

3

2

CUTTERS FRIDAY 'A'





















BEAUFORT CUP 1ST ROUND

FC UNITED OF YATE

5

1

BRISTOL RANGERS

LEBEQS SUNDAY

W

L

LEBEQS TAVERN COURAGE

SPORTSMAN

W

L

CRIBBS SUNDAY

WARWICK

2

8

3 LIONS SPORTS

























ID STYLES CUP 1ST ROUND




BADOCKS WOOD

W

L

SOUTH SIDE

































PRESIDENTS CUP




AVON PLATE

L

W

SHADWELL ROVERS

























Team

P

W

D

L

F

A

GD

PTS

WHITCHURCH SPORTS

8

6

2

0

24

7

17

20

AVONMOUTH SUNDAY

7

6

0

1

45

10

35

18

AFC LODEKKA

7

5

1

1

27

25

2

16

FISHPONDS TOWN WIZARDS

8

4

2

2

19

12

7

14

BAWA SPORTS

6

2

2

2

14

9

5

8

SOUTH SIDE

9

2

1

6

18

35

-17

7

THE ARGONAUTS

6

2

0

4

17

21

-4

6

REDBRIDGE SUNDAY RES.

6

2

0

4

11

24

-13

6

HAMBROOK UNITED

9

0

0

9

10

42

-32

0














































Division Three
Division Four

Team

P

W

D

L

F

A

GD

PTS

CUTTERS FRIDAY 'A'

11

6

2

3

45

27

18

20

SIGNAL GENERALS

10

6

2

2

27

19

8

20

YATE RANGERS 2.0

11

5

4

2

51

29

22

19

SHADWELL ROVERS

7

4

2

1

18

10

8

14

AVON PLATE

6

3

1

2

17

11

6

10

BADOCKS WOOD

7

2

2

3

14

14

0

8

COSMOS UK

8

2

1

5

16

23

-7

7

DIGITAL DASH

8

1

0

7

15

26

-11

3

HARDLY ATHLETIC   *

6

1

0

5

11

55

-44

0










*=points deducted