Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us
Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us

Emirates FA Cup semi finals this week....

The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football Bradley Stoke
The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football Somerset FA Cups
Avon Youth League Under 14 Division Two Division Three Division Four Division Five

Team

P

W

D

L

PTS

AEK BOCO

15

12

0

3

36

BRISTOL CENTRAL

15

10

1

4

31

ST. NICHOLAS BLACK

15

9

2

4

29

SHIREHAMPTON COLTS

14

9

1

4

28

BRISTOL CITY J.S.C.

15

8

3

4

27

YATE UNITED

17

8

2

7

26

BRISLINGTON

14

5

1

8

16

DOWNEND SAINTS

14

4

1

9

13

KEYNSHAM TOWN

14

4

0

10

12

MANGOTSFIELD UTD BLUES

17

0

1

16

1













Team

P

W

D

L

PTS

LONGWELL GREEN JUNIORS

19

16

2

1

50

ASHTON BOYS

17

14

1

2

43

THORNBURY TOWN

19

13

0

6

39

WARMLEY RANGERS

15

10

1

4

31

BITTON

17

8

2

7

26

BRISLINGTON SAINTS

19

8

2

9

26

YATE UNITED REDS

19

5

2

12

17

BRADLEY STOKE YTH HORNETS

17

4

3

10

15

BRADLEY STOKE UNITED

18

3

3

12

12

WHITCHURCH SP. COLTS

16

3

2

11

11

WHITCHURCH SPORTS

16

2

2

12

8







Team

P

W

D

L

PTS

STOKE LANE ATH. TIGERS

19

15

1

3

46

STOKE LANE ATH. LIONS

17

15

1

1

46

AEK BOCO JUNIORS

20

12

2

6

38

MANGOTSFIELD UNITED

19

10

5

4

35

ASHTON BOYS JUNIORS

20

10

2

8

32

ST. NICHOLAS GREENS

20

7

5

8

26

YATE UNITED COLTS

19

7

5

7

26

GOLDEN HILL SONICS

21

7

3

11

24

BRISTOL CENTRAL COLTS

20

7

3

10

24

BRISLINGTON COLTS

20

5

3

12

18

WARMLEY RANGERS COLTS

18

3

6

9

15

FRY CLUB COLTS

21

1

0

20

3

Results For 22/04/2018





Division 1




BRISTOL CENTRAL

2

1

ST. NICHOLAS BLACK

ST. NICHOLAS BLACK

2 DF

0

BRISTOL CENTRAL

DOWNEND SAINTS

4

3

BRISLINGTON

KEYNSHAM TOWN

4

3

YATE UNITED

YATE UNITED

2 DF

0

KEYNSHAM TOWN

MANGOTSFIELD UTD BLUES

2

2

BRISTOL CITY J.S.C.

SHIREHAMPTON COLTS

1

2

AEK BOCO

Division 2




BRADLEY STOKE UNITED

0

1

LONGWELL GREEN JUNIORS

BRISLINGTON SAINTS

3

1

THORNBURY TOWN

WARMLEY RANGERS

2

0

BITTON

WHITCHURCH SPORTS

L

W

ASHTON BOYS













Division 3




ASHTON BOYS JUNIORS

0

1

MANGOTSFIELD UNITED

MANGOTSFIELD UNITED

0 DF

1

ASHTON BOYS JUNIORS

BRISTOL CENTRAL COLTS

0

4

STOKE LANE ATH. LIONS

STOKE LANE ATH. TIGERS

8

2

ST. NICHOLAS GREENS

WARMLEY RANGERS COLTS

0

6

BRISLINGTON COLTS









Division 4




AEK BOCO COLTS



OLDLAND ABBOTONIANS

BATH CITY

2

7

LAWRENCE WESTON

SARTAN UNITED

2

1

FRAMPTON RANGERS

















Division 5




FRY CLUB JUNIORS

3

2

BRADLEY STOKE YTH WASPS

MANGOTSFIELD UTD LIONS

1

0

AVON ATHLETIC

ST. VALLIER

2

2

YATE UNITED JUNIORS

















UNDER 14 LEAGUE CUP SEMI FINALS




















UNDER 14 LEAGUE PLATE SEMI FINALS




































Division One

Team

P

W

D

L

PTS

CLIFTON UNITED HAWKS

17

15

1

1

46

BISHOPSTON UNITED

15

12

1

2

37

LAWRENCE WESTON

15

12

0

3

36

OLDLAND ABBOTONIANS

16

7

5

4

26

EMERSONS GREEN

17

8

2

7

26

AEK BOCO COLTS

16

7

2

7

23

KEYNSHAM TOWN LIONS

17

4

6

7

18

FRAMPTON RANGERS

18

3

2

13

11

SARTAN UNITED

15

1

2

12

5

BATH CITY

16

1

1

14

4













Team

P

W

D

L

PTS

WHITCHURCH SP. RANGERS

16

12

4

0

40

CLIFTON UNITED EAGLES

15

9

2

4

29

YATE UNITED JUNIORS

15

8

3

4

27

AVON ATHLETIC

16

8

2

6

26

ST. VALLIER

16

7

3

6

24

DOWNEND SAINTS EAGLES

15

7

1

7

22

MANGOTSFIELD UTD LIONS

15

5

3

7

18

FRY CLUB JUNIORS

15

3

2

10

11

BRADLEY STOKE YTH WASPS

15

0

0

15

0