Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us
Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us

Buildbase FA Trophy this week....

The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football
The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football Somerset FA Cups
Avon Youth League Under 15 Division One Division Two Division Four

Team

P

W

D

L

PTS

BRISTOL CENTRAL

3

2

1

0

7

BRISLINGTON JUNIORS

4

2

1

1

7

AEK BOCO

3

2

0

1

6

BRISTOL CITY J.S.C.

3

1

2

0

5

ST. NICHOLAS BLACK

3

1

2

0

5

SHIRE CRIBBS

4

1

2

1

5

LONGWELL GREEN

3

1

1

1

4

DOWNEND SAINTS

4

1

0

3

3

YATE RANGERS

2

0

1

1

1

KEYNSHAM TOWN

1

0

0

1

0

ASHTON YOUTH BOYS

2

0

0

2

0







Team

P

W

D

L

PTS

BRISTOL CENTRAL COLTS

5

4

0

1

12

YATE UNITED COLTS

5

3

0

2

9

ASHTON YOUTH JUNIORS

4

2

2

0

8

AEK BOCO JUNIORS

4

2

1

1

7

CLIFTON UNITED HAWKS

4

2

1

1

7

BRISLINGTON COLTS

4

1

1

2

4

ST. NICHOLAS GREENS

4

1

1

2

4

WHITCHURCH SPORTS

4

1

0

3

3

GOLDEN HILL SONICS

3

1

0

2

3

LAWRENCE WESTON

3

0

0

3

0













Team

P

W

D

L

PTS

AEK BOCO COLTS

4

4

0

0

12

WARMLEY RANGERS COLTS

3

3

0

0

9

BISHOPSTON UNITED

5

3

0

2

9

OLDLAND ABBOTONIANS

4

3

0

1

9

FRY CLUB JUNIORS

3

2

0

1

6

EMERSONS GREEN

4

1

1

2

4

KEYNSHAM TOWN LIONS

4

1

0

3

3

FRAMPTON RANGERS

5

1

0

4

3

CLIFTON UNITED EAGLES

4

1

0

3

3

WHITCHURCH SP. RANGERS

4

0

1

3

1













Division Three

Results For 14/10/2018





Division 1




BRISLINGTON JUNIORS



BRISTOL CITY J.S.C.

LONGWELL GREEN

1

0

SHIRE CRIBBS





















Division 2




BRADLEY STOKE YTH HORNETS

3

5

MANGOTSFIELD UTD BLUES

BRISLINGTON SAINTS



WARMLEY RANGERS

OLVESTON UNITED



STOKE LANE ATH. TIGERS

STOKE LANE ATH. LIONS

2

2

YATE UNITED REDS













Division 3




BRISTOL CENTRAL COLTS

3

2

YATE UNITED COLTS

CLIFTON UNITED HAWKS

5

0

GOLDEN HILL SONICS

ST. NICHOLAS GREENS

2

2

ASHTON YOUTH JUNIORS

WHITCHURCH SPORTS

2

6

AEK BOCO JUNIORS













Division 4




BISHOPSTON UNITED

8

1

WHITCHURCH SP. RANGERS

FRY CLUB JUNIORS

2

3

OLDLAND ABBOTONIANS

KEYNSHAM TOWN LIONS

1

3

FRAMPTON RANGERS

WARMLEY RANGERS COLTS

10

1

CLIFTON UNITED EAGLES

















Division 5




AVON ATHLETIC

1

7

DOWNEND SAINTS EAGLES

SALTFORD JUNIORS

AB


MENDIP BROADWALK

ST. VALLIER

2

2

MANGOTSFIELD UTD LIONS

YATE UNITED COLTS

7

1

LARKHALL ATHLETIC COLTS









UNDER 15 LEAGUE CUP
















UNDER 15 LEAGUE PLATE
































Team

P

W

D

L

PTS

STOKE LANE ATH. TIGERS

3

3

0

0

9

WARMLEY RANGERS

3

3

0

0

9

THORNBURY TOWN

3

3

0

0

9

BRADLEY STOKE YTH HORNETS

5

2

0

3

6

YATE UNITED REDS

5

1

2

2

5

MANGOTSFIELD UTD BLUES

4

1

1

2

4

OLVESTON UNITED

3

1

0

2

3

STOKE LANE ATH. LIONS

4

0

2

2

2

BRISLINGTON SAINTS

2

0

1

1

1

WHITCHURCH SP. COLTS

2

0

0

2

0













Division Five

Team

P

W

D

L

PTS

SALTFORD JUNIORS

3

3

0

0

9

MANGOTSFIELD UTD LIONS

4

2

1

1

7

ST. VALLIER

4

2

1

1

7

YATE UNITED JUNIORS

2

2

0

0

6

MENDIP BROADWALK

3

2

0

1

6

BRADLEY STOKE YTH WASPS

3

1

0

2

3

BATH CITY

2

1

0

1

3

DOWNEND SAINTS EAGLES

5

1

0

4

3

AVON ATHLETIC

4

1

0

3

3

LARKHALL ATHLETIC COLTS

4

0

0

4

0