Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us
Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us

Buildbase FA Trophy this week....

The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football
The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football Somerset FA Cups
Avon Youth League Under 16 Division Two Division Four

Team

P

W

D

L

PTS

AEK BOCO BOYS

5

3

1

1

10

LARKHALL ATHLETIC OSPREYS

3

3

0

0

9

LITTLE STOKE

5

3

0

2

9

BRISLINGTON JUNIORS

4

2

1

1

7

PORTISHEAD TOWN

2

2

0

0

6

CHILCOMPTON SPORTS

3

2

0

1

6

DOWNEND SAINTS

3

1

1

1

4

MANGOTSFIELD UTD WARRIORS

3

1

0

2

3

LONGWELL GREEN

2

0

0

2

0

MANGOTSFIELD UTD COLTS

3

0

0

3

0

SALTFORD JUNIORS

2

0

0

2

0

Team

P

W

D

L

PTS

WARMLEY RANGERS

4

3

0

1

9

KEYNSHAM TOWN JUNIORS

3

2

0

1

6

STOKE LANE ATH. LIONS

3

2

0

1

6

HANHAM ABBOTONIANS

3

1

1

1

4

LARKHALL ATHLETIC FALCONS

4

1

1

2

4

ST. NICHOLAS

2

1

0

1

3

BRADLEY STOKE YOUTH

2

1

0

1

3

HANHAM ABBOTONIANS COLTS

3

0

0

3

0

























Division Three

Results For 14/10/2018





Division 1




BRADLEY STOKE UNITED

4

1

YATE UNITED

MANGOTSFIELD UNITED

2

0

BRISTOL TELEPHONES

ROCKLEAZE RANGERS

3

2

MENDIP BROADWALK

SHIRE CRIBBS

2

0

BRISTOL CENTRAL













Division 2




AEK BOCO BOYS

4

1

MANGOTSFIELD UTD WARRIORS

LITTLE STOKE

3

1

SALTFORD

PORTISHEAD TOWN



DOWNEND SAINTS

















Division 3




BRISLINGTON COLTS



BRISTOL SPARTAK

BROMLEY HEATH DYNAMOS



OLVESTON UNITED

CHEW VALLEY



BROMLEY HEATH UNITED

WESTFIELD

1

2

BRISTOL CENTRAL COLTS













Division 4




HANHAM ABBOTONIANS

3

3

LARKHALL ATHLETIC FALCONS

KEYNSHAM TOWN JUNIORS

7

0

STOKE LANE ATH. LIONS

WARMLEY RANGERS

5

1

HANHAM ABBOTONIANS COLTS













Division 5




















UNDER 16 LEAGUE CUP
















UNDER 16 LEAGUE PLATE
















Team

P

W

D

L

PTS

BATH CITY

3

3

0

0

9

BRISTOL CITY J.S.C.

3

3

0

0

9

MANGOTSFIELD UNITED

3

3

0

0

9

MENDIP BROADWALK

4

2

0

2

6

SHIRE CRIBBS

4

2

0

2

6

BRADLEY STOKE UNITED

5

2

0

3

6

ROCKLEAZE RANGERS

5

2

0

3

6

MILTON NOMADS

3

1

0

2

3

YATE UNITED

3

1

0

2

3

BRISTOL TELEPHONES

3

1

0

2

3

BRISTOL CENTRAL

4

0

0

4

0







Team

P

W

D

L

PTS

OLDLAND ABBOTONIANS WHITES

4

3

1

0

10

BRISTOL CENTRAL COLTS

4

3

0

1

9

BRISLINGTON COLTS

3

3

0

0

9

CHEW VALLEY

4

2

0

2

6

BRISTOL SPARTAK

3

1

1

1

4

BROMLEY HEATH UNITED

2

1

1

0

4

AVON ATHLETIC

3

1

0

2

3

WESTFIELD

4

0

1

3

1

BROMLEY HEATH DYNAMOS

3

0

0

3

0

OLVESTON UNITED

2

0

0

2

0













Division One Division Five

Team

P

W

D

L

PTS

BRISTOL SPARTAK COLTS

3

3

0

0

9

ASHTON YOUTH

2

2

0

0

6

WINTERBOURNE UTD WHITES

4

1

2

1

5

YATE UNITED ACES

2

1

1

0

4

MANGOTSFIELD UTD EAGLES

3

1

1

1

4

CHILCOMPTON SPORTS

1

1

0

0

3

ST. VALLIER

0

0

0

0

0

THORNBURY TOWN

2

0

0

2

0

OLDLAND ABBOTONIANS BLUES

4

0

0

4

0