Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us
Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us

Emirates FA Cup this week....

The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football Bradley Stoke
The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football Somerset FA Cups
Emirates FA Cup

THE EMIRATES FA CUP


FIRST ROUND

3-6 NOVEMBER 2017

WINNERS RECEIVE £18000

1 Stevenage v Nantwich Town
2 Bradford City v Chesterfield
3 Port Vale v Oxford United
4 Newport County v Walsall
5 Morecambe v Hartlepool United
6 Yeovil Town v Southend United
7 Peterborough United v Tranmere Rovers
8 Cambridge United v Sutton United
9 Forest Green Rovers v Macclesfield Town
10 AFC Fylde v Kidderminster Harriers
11 Luton Town v Portsmouth
12 Shrewsbury Town v Aldershot Town
13 Hereford v AFC Telford United
14 Guiseley v Accrington Stanley
15 Blackburn Rovers v Barnet
16 Ebbsfleet United v Doncaster Rovers
17 Leatherhead v Billericay Town
18 Boreham Wood v Blackpool
19 Shaw Lane Association v Mansfield Town
20 Colchester United v Oxford City
21 Plymouth Argyle v Grimsby Town
22 AFC Wimbledon v Lincoln City
23 Rochdale v Bromley
24 Coventry City v Maidenhead United
25 Chorley v Fleetwood Town
26 Carlisle United v Oldham Athletic
27 Notts County v Bristol Rovers
28 Dartford v Swindon Town
29 Cheltenham Town v Maidstone United
30 Woking v Bury
31 Crewe Alexandra v Rotherham United
32 Gillingham v Leyton Orient
33 Hyde United v MK Dons
34 Gainsborough Trinity v Slough Town
35 Solihull Moors v Wycombe Wanderers
36 Northampton Town v Scunthorpe United
37 Charlton Athletic v Truro City
38 Wigan Athletic v Crawley Town
39 Gateshead v Chelmsford City
40 Exeter City v Heybridge Swifts


FOURTH ROUND QUALIFYING

SATURDAY 14 OCTOBER 2017 (3pm)

Bath City 0 Chelmsford City 0    Rep. 0-1

Hampton & Richmond Borough 0 Truro City 2

Paulton Rovers 2 Sutton Utd 3

AFC Fylde 1 Wrexham 0

AFC Telford Utd 3 FC United of Manchester 1

Aldershot Town 1 Torquay Utd 0

Brackey Town 3 Billericay Town 3   Rep. 1-2

Burgess Hill Town 0 Dartford 1

Buxton 1 Gateshead 2

Chorley 0 Boston Utd 0    Rep. 4-3

Dagenham & Redbridge 0 Leyton Orient 0  Rep. 0-1

Dover Athletic 0 Bromley 0    Rep. 0-3

Eastleigh 1 Hereford FC 2

East Thurrock Utd 0 Ebbsfleet Utd 0   Rep. 0-3

FC Halifax Town 1 Tranmere Rovers 3

Guiseley 6 Shildon 0

Harrogate Town 1 Gainsborough Trinity 2

Haringay Borough 2 Heybridge Swifts 4

Kidderminster Harriers 2 Chester FC 0

Maidenhead Utd 2 Havant & Waterlooville 1

Maidstone Utd 2 Enfield Town 2   Rep. 3-1

Margate 1 Leatherhead 2

Nantwich Town 1 Kettering Town 1   Rep. 1-0

Oxford City 1 Bognor Regis Town 0

Scarborough Athletic 0 Hyde Utd 2

Shaw Lane Association 2 Barrow 1

Slough Town 1 Folkestone Invicta 0

Solihull Moors 1 Ossett Town 1   Rep. 2-1

South Shields 1 Hartlepool Utd 2

St Albans City 1 Boreham Wood 3

Stourbridge 0 Macclesfield Town 5

Woking 1 Concord Rangers 1    Rep. 2-1