Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us
Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us

Buildbase FA Trophy this week....

The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football
The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football Somerset FA Cups
South West Women’s League Premier Division Eastern Division Division One West

Team

P

W

D

L

F

A

GD

PTS

BISHOPS LYDEARD

5

4

1

0

28

5

23

13

KEYNSHAM T. DEVELOPMENT

5

3

1

1

15

7

8

10

MARINE ACADEMY PLYMOUTH

3

3

0

0

16

0

16

9

MIDDLEZOY

4

3

0

1

13

7

6

9

EXETER CITY

3

2

0

1

12

6

6

6

CALLINGTON TOWN

3

2

0

1

8

2

6

6

PORTISHEAD

3

1

0

2

4

9

-5

3

TORQUAY UNITED

6

2

0

4

13

34

-21

6

FOREST GREEN ROVERS

6

1

0

5

4

15

-11

3

ILMINSTER TOWN

2

0

0

2

2

8

-6

0

DOWNEND FLYERS

4

0

0

4

3

25

-22

0










*= points deducted









Team

P

W

D

L

F

A

GD

PTS

FRAMPTON RANGERS

4

3

1

0

7

2

5

10

SWINDON SPITFIRES

5

3

1

1

13

9

4

10

AEK BOCO

5

3

1

1

8

5

3

10

CHELTENHAM T. DEVELOPMENT

4

3

0

1

10

4

6

9

TROWBRIDGE TOWN

5

3

0

2

13

10

3

9

ROYAL WOOTTON BASSETT

3

2

0

1

8

3

5

6

LAVERSTOCK & FORD

4

2

0

2

5

9

-4

6

ALMONDSBURY

4

1

1

2

8

7

1

4

SWINDON TOWN DEVELOPMENT

5

1

0

4

11

11

0

3

FC CHIPPENHAM

4

0

0

4

1

11

-10

0

OLDLAND ABBOTONIANS

3

0

0

3

2

15

-13

0










Team

P

W

D

L

F

A

GD

PTS

PLYMPTON LADIES

6

5

1

0

25

11

14

16

PLYMOUTH ARGYLE DEV.

7

5

1

1

24

13

11

16

ALPHINGTON

6

4

2

0

16

6

10

14

BIDEFORD TOWN

5

3

1

1

18

7

11

10

WESTON MENDIP

6

2

2

2

10

8

2

8

WESTON SUPER MARE

5

2

1

2

28

14

14

7

FENITON

6

2

1

3

13

15

-2

7

ST. AGNES

5

1

1

3

16

19

-3

4

PEN MILL

6

1

1

4

12

18

-6

4

BUDE TOWN

6

1

0

5

8

21

-13

3

EXETER & TEDBURN RANGERS

5

0

0

5

3

41

-38

0

Results for 14/10/2018





Premier Division




BISHOPS LYDEARD

1

1

KEYNSHAM T. DEVELOPMENT

EXETER CITY



DOWNEND FLYERS

ILMINSTER TOWN



CALLINGTON TOWN

MIDDLEZOY

7

1

TORQUAY UNITED









Eastern Division




FRAMPTON RANGERS

W

L

FC CHIPPENHAM

LAVERSTOCK & FORD



CHELTENHAM T. DEVELOPMENT

ROYAL WOOTTON BASSETT

2

1

SWINDON TOWN DEVELOPMENT

SWINDON SPITFIRES

1

1

AEK BOCO









Western Division




FENITON

6

0

EXETER & TEDBURN RANGERS

PEN MILL

4

0

BUDE TOWN

PLYMOUTH ARGYLE DEV.

4

1

BIDEFORD TOWN

ST. AGNES

6

6

WESTON SUPER MARE

WESTON  MENDIP

3

3

ALPHINGTON













Bristol Soccerworld Cup Final




































Pat Sowden Cup Final